Kõigi veealuse elu huviliste märjad unenäod on nüüd teoks saanud! Tuntud kvaliteetdroonide tootja PowerVision on lisaks oma taevastes kõrgustes liikuvatele ja juba kuni 2 kg koormaid tassivatele droonidele maha saanud ka imeilusa ja võimeka veealuse drooniga, millele on perekonnanimeks pandud PowerRay.
PowerRay näol on tegemist on esimese tõsise iseliikuva ja juhitava, kvaliteetse allveedrooni või robotiga, mille hinnaklass on täna juba selline, et ka hääd asja himustavad hobikasutajad saavad seda endale peale mõningast mõtlemist lubada. Rääkimata neist firmadest ja institutsioonidest, kellel see suudab aidata oma ärilisi või põhikirjalisi eesmärke märgatavalt soodsamalt ja turvalisemalt täita.
Aga PowerRay allveedroonist siis lähemalt. Apastraadi enda mõõtmed on 465*270*126mm, ehk siis veidi alla poole meetri pikk, ja kaalub 3.8 kg. Suudab sukelduda kuni 30m sügavusele. Varustatud vöörilaternate ja 4K 100-kraadise vaatenurgaga kaameraga, ning sõltuvalt varustustasemest võib olla komplekteeritud ka muude lisaseadmetega.
Akud lubavad ühe laadimisega sõltuvalt sõidukiirusest ja voolust vee all toimetada 1 kuni 4 tundi. Suudab filmida 4K 30fps kvaliteedis videosid ning 12Mpx pilte ja seda tänu oma laternatele ka pimedas sügavuses, jää all või öösel, salvestades teostatu 32/64Gb mälukaardile. Reaalajas jooksvat pilti kuvatakse juhile äpi kaudu nutiseadmesse, mis kinnitub kas juhtimispuldi külge või Zeissi virtuaalse reaalsuse prillidesse.
Kuna raadiosignaali vee alla viia ei saa, siis toimetab droon mitmekümnemeetrise (50 või 70m) juhtme otsas, mille kaldal/paadis olevas otsas on wifi-antenn, mis siis nutiseadme ja juhtpuldiga üle õhu kuni 10m kauguselt sidet peabki. Drooni liikumiskiirus vee all on 3-4 sõlme ehk ca 2 m/s. Sukeldumiskiiruseks on tootja andmetel 0,3 m/s, pinnaletõusukiirus 0,4 m/s. Droon on varustatud täpse rõhuanduriga, mis võimaldab soovi korral säilitada automaatselt vajalikku sügavust. Samuti hoiab droon stabiilsusandurite abil automaatselt horisontaalset asendit. Aku tühjenedes, juhtme katkedes või muu avarii korral tõuseb droon pinnale.
PowerRay droonide kasutusala piirab ainult kasutaja fantaasia, samuti on tootjal juba olemas (vt allpool erinevaid saadaolevaid pakette!) ja ka lisandumas erinevaid PowerRay külge ühendatavaid lisaseadmeid ja manipulaatoreid, mis suurendavad kasutusvõimalusi veelgi. Nimetagem kasvõi kalade otsimist, filmimist ja kalapüüki, veealuste rajatiste, objektide ja vrakkide uuringuid, allveearheoloogiat, paatide veealuste osade kontrollimist, uppunute otsimist, veealuseid filmivõtteid jne. Kuigi see drooniperekond on alles väga värskelt (2017 keskel) turule jõudnud, on sellega juba filmitud näiteks veealuseid TV kvaliteedis videoid, kalapüügitoodete reklaamvideosid jne.
PowerRay on saadaval 3 eri varustustasemega.
Kõige lihtsam ja soodsam on PowerRay Explorer, mis võimaldab põhimõtteliselt vaadata-filmida. Lisaks kaamera ja valgustusega droonile on komplektis juhtpult, 50 m juhe ja laadija.
PowerRay Angler sisaldab lisaks eelnevale ka drooni kõhu alla kinnituvat pallikujulist PowerSeeker Fishfinder moodulit, mis on suuteline toimetama ka täitsa iseseisva kajaloodina analoogselt Deeperile või FishHunterile. See kajalood on 6.8 cm läbimõõduga ja kaalub 100g. Iseseisvalt suudab toimetada ca 2 tundi ning uurib põhja ja kalu 30 kraadise nurgaga 175 KHz anduri abiga. Suudab toimetada -10 kuni +65 C kraadises temperatuurivahemikus. Samuti on Angler-tüüpi droonil ninas puldist juhitav magnethoidik, millega saab vee alla sobivasse kohta toimetada kuni 120g kaaluva eseme, olgu selleks siis lant, kalasööt, tööriist või midagi muud.
PowerRay Wizard kui kõige võimekam pakett sisaldab lisaks eelnevale varustusele pikemat, 70m juhet. Lisaks on komplektis Zeissi VR (Virtual Reality) prillid, mis võimaldavad vaatajal saavutada drooni juhtides reaalajas ise vee all ujumise efekti. Loomulikult saab drooni ikka juhtida ka ilma prillideta - lihtsalt puldi ja nutiseadme abil. Ja kogu see pakett on Wizardi puhul pakitud standardsesse lennufirmade käsipagasi mõõtu kohvrikesse, mida on mugav kaasa võtta.
Kõik nimetet variandid on Kalaretkes nüüdsest saadaval. Kui tahad näha, kuidas PowerRay vees toimetab, ja näha tema filmitud videot, vaata seda siit.
Alusta oma veealuseid seiklusi ja jaga neid ka sõpradega!